• contact@designar.pl

agencja brandingowa designar - Agencja brandingowa Designar Wrocław

Rebranding – rewolucja

Rebranding często jest tak zwaną rewolucją.

Zmieniamy to, co obecnie nie działa jak powinno lub jest niezgodne z nową wykreowaną strategią. 

Dlaczego? Impulsem do całości był jasno określony cel: zwiększenie jakości naszych usług oraz świadomości wśród klientów. W ramach całego procesu zadecydowaliśmy wspólnie małą zmianę w nazwie, przeprojektowanie logo, strony internetowej oraz firmowej typografii.

Nowe logo miało posiadać trzy cechy: przejrzystość, czytelność i prostota. Do uzyskania oczekiwanego efektu posłużyła nam zmiana fontu oraz funkcji dotychczasowego sygnetu jako dodatkowego elementu graficznego charakterystycznego z naszą marką. 

Na podstawie wcześniej omawianych założeń przyjęliśmy, że ewolucja logo będzie polegać na przedstawieniu pełnej nazwy marki oraz cząstkowemu odejściu od aktualnego sygnetu. Znak nadal zostanie zakorzeniony w naszej identyfikacji, lecz nie będzie bezpośrednio występował w logo.

Nasza nowa identyfikacja opiera się na przejrzystości. Składa się na to czysty i schludny design, któremu nie może zabraknąć odpowiedniego kroju pisma. Do wybrania Gilroy zmotywowały nas jego cechy. Brak szeryfów, czysty, czytelny i klarowny wygląd na pewno podkreślił nasz wizerunek.

W naszej komunikacji pozostaje kolor granatowy, który został wzbogacony kolorem pomarańczowym jako wyróżniający się dodatek. Strona nadal zachowa swoją biel i przejrzystość.

Przy wdrażaniu naszej nowej strony internetowej skupiliśmy się na przedstawieniu podejścia projektowego, całego procesu oraz zakresu oferowanych usług.  

Co się kryje za trzema naszymi specjalizacjami?

Branding

strategia
określenie grupy docelowej
projektowanie identyfikacji
design art. biurowych
badania wizerunkowe
doradztwo wizerunkowe
poligrafia

Web design

audyty strony
strategia
usability
projekt graficzny strony

UX/UI

badania interfejsów
makietowanie
projektowanie interfejsów

Zwiększając stopniowo liczbę osób w naszym teamie, dało nam możliwość poszerzenia dotychczasowych działań.